| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat si eu acest laptop http://www.cel.ro/......yY7MDwq-l/ si i-am bagat windows 7 de curand, iar cand vreau sa ma joc samp am 50-80 fps-uri fara sa filmez si cand filmez am 30-60 fps maxim cu toate ca are placa video de 2gb tot am fps mic, tin sa precizez ca setarile jocului sunt la low. Astept pareri si informatii cu ce setari sa fac la placa video sau ce componente sa schimb/adaug la acest laptop pentru a avea cat mai multe fps-uri cand filmez pe samp.

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ai bagat ultimele drivere la placa video macar?

| CPAElites a răspuns:

Si ce daca are 2gb memorie video laughing
Nu conteaza memoria video ci PROCESORUL GRAFIC ..degeaba are 2gb memorie daca procesorul grafic e foarte slab. ( e ca un Pentium 4 cu 2gb memorie ram )

Cu alte cuvinte placa video e foarte slaba!

| CPAElites a răspuns:

La ce te asteptai de la tigaia aia?

| ElSueno a răspuns:

Descarca Drive Booster si iti face update la absolut toate driverele posibile. O sa ai un plus de FPS-uri si o sa se vada diferenta.

| Robert2580 a răspuns:

Laptopul nu e ca un pc sa poti schimba ce vrei de la el cand vrei... Ca sa-i mai multe fps-uri atunci cand filmezi incearca cu bandicam sau cu alte programe, daca ai filmat cu fraps acesta iti foloseste foarte mult ram-ul si hardul, iar ca sa ai mai multe fps-uri atunci cand te joci deschide nVIDIA control panel si schimba de lapshysx manage 3d settings-> program settinngs-> samp pune-l pe nVIDIA in loc de Intel. Si fa-ti update la drivere cu driver buster asta ar trebui sa mearga!

| neamtenz a răspuns:

Si cand ai cablu de reincarcare in el face la fel? S-ar putea sa stresezi prea mult cpu si sa-ti faca trotle! adica sa se incinga prea tare si scate clock pe el!