| Kevin1998 a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsu, placa video Nvidia GT610 64bit windowsul pe 32.
Tot am instalat, drivere si directX inclusiv am windows 7 ma duc la start scriu run si dupa dxdiag...
Intre display si system nu imi apare directX-u ca inainte sad va rog ajutor pentru ca la cs misc mouseu si dupa cateva milisecunde se misca si tinta la cs si nu stiu ce sa mai fac.

3 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Stiu si eu... placa de 64 si windows-ul de 32. Driverele sumt ultimile? Iar directx, care versie ti-ai instalat? Am imnteles ca unele videocarti merg pe o versie de directx, zbor pe alta, si nu lucreaza pe altele big grin

| AgathaRo a răspuns (pentru 0x11111051):

Cu cat e mai mare bitrate-ul la placa video, cu atat mai repede comunica cu procesatorul grafic.
http://www.geforce.co.uk/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-610, ia driverul, instaleaza directx 11, si ai rezolvat problema.

| 0x11111051 a răspuns (pentru AgathaRo):

Si de ce imi scrii asta mie?