| vlad13vlad a întrebat:

Buna TPU numele meu este Tinel si am o intrebare.
As vrea sa cumpar un calculator, am vazut mai multe tipuri de unitate dar nu stiu care este mai bun.As vrea sa imi spuneti voi care este mai bun pentru jocuri, navigare.

Dintre acestea : Procesor Intel Pentium Dual Core G2030 3GHZ Placa Video Dedicata 1GB DDR3 HDD 500GB SATA Memorie 4GB DDR3

sau acesta : SISTEM IT MYRIA XACTION 13, INTEL PENTIUM G3220 3.0GHZ, 4GB, 500GB, AMD RADEON R7 240 2GB DDR3, LINUX

3 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Cel de-al doilea sistem este nitel mai bunwinking
Daca vrei un PC pentru jocuri nu iti recomand sa iti cumperi unul gata facut, cel mai bine il cumperi pe piese
Spune-mi ce buget ai si te ajut eu sa iti faci un PC cat mai bun cu putintawinking

| AcerZ a răspuns:

Cel de al doilea il domina pe primul, al doilea este mai bun la jocuri.

| Raducu301 a răspuns:

Eu cred ca primul ar fi mai bun dar dupa parerea mea ambele au un procesor mic eu iti recomant in procesor i3 sau i5 iar daca ai bani de cheltuit ia-ti un i7. O unitate buna costa injur de 350 de euro. Mult succes.