| K4ppy a întrebat:

Buna seara all.Am si eu o nelamurire, de fapt, o mare dilema in legatura cu achizitionarea unui pc nou.
As vrea sa imi cumpar un pc decent pana in 1400 ron, si am unele preferinte.:sa mearga battlefield3 macar la medium, fifa 14 la high sau medium,callofduty black ops,sau toate seriile, macar la medium, murdered soul suspect macar la medium si ala...sunt mai multe.in general, sa ruleze jocuri putin mai noi spre vechi.adica din anul 2013, etc.:)) sper ca m-am facut inteles.
Am ales deja cateva pc'uri de pe site-ul altex.ro si acestea sunt:
http://www. altex.ro/sistem-it-myria-stylev8-amd-richland-a8-6600k-3 -9ghz-6gb-1tb-amd-radeon-hd-8570d-linux

http://www.altex.ro/......ddr3-linux

Nu stiu pe care sa aleg, as vrea sa corespunda jocurilor spuse de mine, care ar fi mai bun pentru a rula jocurile precizate de mine mai sus? Dau fundita celui care imi va da un raspuns concret si de ce ar alege acel pc... :).

5 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

M-am uitat doar la ultimul link si mi se pare cel mai potrivit avand in vedere ca ai nevoie de monitor

| K4ppy explică (pentru AdrenalinTm):

De ce crezi tu ca e cel mai potrivit? Monitorul nu e o problema, monitorul il cumpar separat, unu cu 19.5 e de ajuns cred, dar explica-mi de ce e cel mai potrivit ultimul pc? Astepthappy

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K4ppy):

Pentru ca la bani aia are ceva putere de gaming

| K4ppy explică (pentru AdrenalinTm):

Explica de ce...de ce cel ales de tine sunt mai bune decat cele de mai sus?happy

| K4ppy explică:

Tin sa precizez ca nu am monitor, folosesc un CRT(deocamdata).si. daca o sa cumpar pc, o sa imi trebuiasca si monitor dupa cum imi dau seama, nu?