| Skrillex1 a întrebat:

Recent mi-am deschis un server de Minecraft 1.6.2 pentru mine si tovarasii de joaca (suntem 4 in total). Mentionez ca serverul este pe modul de Survival si nimeni nu are comanda OP.
Deoarece suntem 4, ne este foarte greu sa avansam impreuna deoarece ne pierdem unul de altul si am vrea sa ne putem teleporta unul la celalalt. Am vazut pe alt server RevelationCraft cred, posibilitatea de a scrie /tp "nume jucator" iar acel jucator scria /tpaccept sau /tpdeny.
Daca ati putea sa ma ajutati sa implementez treaba asta pe serverul de 1.6.2 ar fi extraordinar.
Daca stiti si puteti sa ma ajutati cu factiunile : /fcreate, /claim, /sethome, /home. nu stiu cum sa implementez comenzile sad.

Daca stiti va rog sa ma ajutati. FUNDA!

4 răspunsuri:
| Valy800 a răspuns:

Intai trebuie sa imi spui serverul e bukkit

| Skrillex1 explică (pentru Valy800):

Nu prea stiu ce inseamna asta :-s. Pur si simplu am downloadat serverul, am dat run, s-a creat mapa, am facut setarile din routerul de internet si mi-am invitat colegii.

| Valy800 a răspuns:

Tu ai downloadat creatorul de servere de pe minecraft.net? ca daca da acolo nu poti baga tpa da poti da tp nume si te teleporteaza direct

| Skrillex1 explică (pentru Valy800):

Am incercat comenzi gen /tp 2DEE (numele unui prieten) si imi zice comanda incorecta si sa scriu /help pentru alte comenzi. Era o chestie cu creare de factiune in care inviti, dai claim la pamantul tau pui /sethome si cand dai /home esti acasa