| AlexSarariu a întrebat:

Sunt curios de ce la Counter Strike jucatorii renumiti din PGL joaca cu tinta la marimea large. Presupun ca toata lumea stie ca la small dai mai bine de la departare, dar ei de ce joaca cu tinta la large si cum joaca asa bine cu ea. Cine ma lamureste si pe mine faza cu tinta la large si de ce e buna la marimea large dau funda. O zi Buna!

Răspuns Câştigător
| Pain03 a răspuns:

Pai hai sa iti explic... Tinta large este foarte buna sa dai wall-bang sau sa apesi, daca stii termenii, este foarte buna si pentru distanta pentru ca dureaza 1 secunda sa pui tinta pe el,dapai sa mai si tragi,nu toti jucatorii din PGL joaca cu large,sunt si unele greseli,adica controlezi mai greu recoil,dai mai greu cap si multe alte chestii, deci in concluzie tinta Large este buna pentru jocuri de tip mix/gather/war/etc.Dar nici tinta small nu e rea, este foarte usor sa o fixezi, este foarte usor sa controlezi recoil, este foarte usor sa dai cap dar e mai greu sa apesi...Si jucatorii din PGL nu joaca bine pentru ca au tinta large, joaca bine pentru ca sunt antrenati, si doar asta fac toata ziua, Joaca CS.Cu cat joci mai mult si cu cat incerci sa tragi mai bine cu atat esti mai bun. Sper ca te-am ajutat, Succes!

1 răspuns:
| RockLife a răspuns:

Presupun ca asa au voie sa joace, sau de ex, eu cateodata trag bine si cu tinta la marimea large.