| cristutza256 a întrebat:

urmeaza sa mi iau iphone *iph 7* si acum am aflat ca parintii vor putea sa mi localizeze telefonul si sa afle unde sunt. SI NU VREAU SA VADA PE UNDE UMBLU
exista o modalitte sa nu mi mai vada locatia de ex daca imi inchid telefonul sau etc?

2 răspunsuri:
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Daca trebuie sa te ingrijorezi de faptul ca parintii stiu unde esti atunci probabil esti prea mic/a pentru un IPhone 7, In orice caz atat timp cat iti dezactivezi locatia din telefon vei fi ok.

| Sbud a răspuns:

Nu ma pricep bine la iphon dar stiu ca daca nu le dai aces sau emailul sau iti ti locati neactivata nu te vor gasi. Si nu le spune parintilor poate ei nu stiu de aceasta functie