| Chrysstian a întrebat:

Voi ce-ati alege dintre playstation 3 si xbox 360? Argumente si motive.

7 răspunsuri:
| ZethKode a răspuns:

Amandoua sunt bune, dar eu aleg Play Station 3, deoarece sunt mai multe jocuri pentru el, cum ar fi Uncharted, Little Big Planet, Infamous, God Of War si altele. Majoritatea jucatorilor profesionisti folosesc Play Station 3, deoarece este mult mai cunoscut (avand si Ps2, PSP, PSVita). Internetul pe Play Station 3 este gratuit tot timpul dar pe Xbox360 trebuie sa platesti anual(sau lunar, nu mai tin minte). Play Station 3 are BlueRay, cu care poti vedea diferite filme, pe langa cele de DVD normal, ceea ce este inca un avantaj fata de X360, iar la partea cu grafica si cu capacitatea (memoria interna), amandoua sunt egale, de aceea este asa mare concurenta intre ele. Eu iti spun sa iti alegi Play Station 3, si eu am unul, daca iti cumperi, poti sa ma adaugi cu numele de pe TPU. Bafta!

| Chrysstian explică (pentru ZethKode):

Care sunt seriile tale preferate de jocuri pentru pleystation 3 si ce categorii iti plac? Mie imi plac action/adventure, mai exact:
1st) God of war
2nd) Castlevania: Lords of shadow
3rd) Darksiders 2
4th) Dante's inferno
Nu stiu daca ai auzit de al doilea si al patrulea

| ZethKode a răspuns (pentru Chrysstian):

Nu numai ca am auzit, dar le-am si jucat pe toate, mai ales Dante's Inferno, unul din jocurile mele preferate. Mie imi plac toate categoriile, dar cel mai mult imi plac cele de actiune si shootere. Daca te gandesti sa iti cumperi Play Station 3, eu zic ca ai facut o alegere buna. Bafta!

| Diaconu_Gabriel_1997 a răspuns:

Amandoua sunt bune in felul lor!

| Chrysstian explică:

Argument: xbox 360 are o memorie interna mai mare
Motiv: playstation 3 are jocuri mai interesante

| Isys a răspuns:

PS3 E mult mai bun. Sa iti explic acum: PS3 are consola care merge fara baterii, XBOX360 are consola pe baterii iar bateriile aproximativ in 2 luni(cu Duracell) se termina. PS3 am eu de 2 ani jumate si in toti acesti ani eu m-am jucat cate 5 ore pe zi, iar nu a trebuit sa repar nimic la el.In schimb am un prieten care are XBOX 360. Se joaca cate 3 ore pe zi la el. Il are de 1 an jumate iar in fiecare zi da 5 lei pe doua baterii Duracel.Iar in 1 an jumate a bagat vreo 5-6 milioane in el ca i s-au ars piesele. PS3 are grafica MULT mai buna, iar la X360 GTA IV se blocheaza si se vede naspa rau de tot. Ai incredere in mine si daca e sa iti cumperi cumpara-ti PS3.

| Hrehorciuc_Liviu_1989 a răspuns:

Xbox este mai bun pentru ca poti sa faci mai multe lucruri in anumite jocuri.
Funda?