| ionu0k9 a întrebat:

vreau la metin2 un server privat sa imi fac un caracter pvm forte bun am reusit sa fac sa dau cu dmg 10k cu varteju dar la un mob dintr-o lovitura sunt mort deci sunt razboinic corp lvl 83 magii full P vreau sa imi dati cele mai bune bonusuri si pe ce itm sa le fun dau 4 funde care e cel mai bun.

4 răspunsuri:
| Heys a răspuns:

Frate lasa cu 4 funte in prim rand zi ce joci eu iti scriu aici ce trebuie sa pui pe un Metin priv.

War

Otel-20%spada
20%spadone
4000kPV
20Forta/VIT

2obtionale-Depinde ce set vrei la War merge de obicei 15%NINJA/Sura/Saman /War si 5 Str

Arma-0-60-sa aiba samo om 25% neaprat +20 forta restul nu cont decat daca ai noroc si mai ai 15% critica. Pietrele le lui in funtie de set daca vrei sa cresti bagi anti monstri daca nu bagi celealte set.

Coliere/ghete/cercei etc astea bagi cat merge maxim semi om pe fiecare cam 25% merge de obicei si pe cercei 15% si PV daca ai noroc da sa mai ai si 10-20% sapda sau spadone pe ele.
Ponusrile obtionale la bagi In functie de Set.

75-100+
La armele pice cel mai import e semi om la War sa ai o marma de ex sirius o faci Full semi om adikca o faci sa aiba 25% si cand o treci la epica adica la Riniata sa aiba 25% pe ea si ii mai bagi dupa aia iar 25% e destul de complic daca nu prea sti sa joci bonusurile restul mai bagi 20 forta sau 40 in funtie de metin sau VIT daca vrei restul de bonus daca ai noroc sa iti pice.Cam asta e setu de War mai e scutu acolo sa ai 25% semi om si 20 forta si bonusuri preferabile.

Eu nu sunt exp in War dar stiu ca e cel ma slab caracter cel mai bun e saman si sura apoi ninja sfatul meu e sa te lasi de War si sa incepi un Ninja sau saman sau sura. Despre alte caracere nu-ti mai zic ca nu cred ca te intereseaza oricum la War bonusurile sunt cele mai usoare fata de saman de exemplu.Si 10 K e ff putin pentru ca nu am Semi om pe tine.SI mobi te omoara pentru ca te duci la eu cu Seturi proaste de ninja sau stiu eu ce pui tu trebuie sa ai FULL monstri pentru asa ceva.De ex daca faci set ninja dai cu o magie la ninja cu 70-80k daca esti tare si sti sa bagi bonus daca nu ai set dai cu 9-10k si cu suflu 15K., Funta daca intelegi cevarolling on the floor

| cristy799 a răspuns:

Daca vrei sa fii bun in PVM fa-ti un sura arme! Si pui pe itm mult INT, critik, patrundere si PV! Faci primele 3 m-uri la tais,armura vrajita si teama,dupa la vartejul dragonului,dupa lovitura degetului si ultima risipirea!
Daca vrei sa ramai pe War si sa fii bun pvm,pune-ti mult str,critik, patrundere si pv! La ambele caractere, pune-ri si tare impotriva monstrilor( daca sunt implementate bonusurile 6-7)
Dar te sfatuiesc sa te apuci de sura arme! Dar cum se numeste serverul?
Mult noroc!

| AlexXxKiiddxD a răspuns:

Pai nu-s expert in astea da iti zicwinking daca e vorba de un server privat ai nev ori de pv ori Con pe toate itemele{sau majoritatea},fiind war ai nev si de Str,PM este si el important dar nu prea ai nev de el daca esti waroh go on{parerea mea}, pentru un caracter pvm ai nev de bonusuri de genu :Tare impotriva animalelor, vampiritor etc. cam atat ii tot ce stiu eu asa ca baftabig grin