| CristianoRonaldo10 a întrebat:

Vreau sa-mi iau de pe net 18 WoS extrem trucker.
Cerintele jocului sunt:

Windows XP / vista / windows 7
2.2 ghz cpu
1 gb ram (recomandat 2 + pe vista)
1 gb spaţiu hd
256 mb pentru accelerator grafic (geforce fx sau clasa mai bine, ati 9600 clasa)

Si ce am eu:
Windows xp sp2
Intel celeron 3. 06ghz
1.3gb ram
placa video : nVIDIA geforce fx 5500 - - 256 mb accelerator grafic

O sa-mi mearga jocu'?

1 răspuns:
| gamestoper1998 a răspuns:

Pai la procesor si rami ai indeplinit cu mult cerintele problema este la placa.Si anume eu am jucat mai demult(acum 3 ani)18 wos haulin si convoy pe o placa nVIDIA gforce fx5200(128)si,imi cereau driver.L-am instalat o zis ca nu merge si am cautat dupa ultima versiune ca sa le fac sa mearga.Eu personal nu am jucat 18 wos extreme trucker dar, iti pot spune ca toate jocurile de acest tip(18 wos in general) is pretentioase la placi video.Deci in principiu ar trebui sa mearga dar downloadeaza-ti nVIDIA forceware ultima versiune si instaleaza-o.E mai bine.