| cristy799 a întrebat:

Vreau sa-mi reinstalex windows-ul, dar computerul nu-mi booteaza cd-ul si nu stiu dc! Va rog ajutati-ma! Dau funda+vot

3 răspunsuri:
| AL3XG0DB0Y a răspuns:

Buna downloadeza sau daca ai un windows pe format iso iar apoi downloadeza power iso deschizi windowsul cu power iso si dai burn in caz ca vrei sa faci pe cd sau daca vrei sa faci unul pe dvd ai in dreapta jos la power iso optiunile cd dvd etc.
mult succes
bafta

| bdn23 a răspuns:

Hmm straight face. Si mie imi facea tot la fel, dar am facut un control de rutina la hardisk. Si de acolo se ivea, problema. Incearca sa vezi daca e de la hardisk. Sau pune, altul de proba acolo sa vezi daca booteaza. Daca nu e de la hardisk, atunci nu stiu thinking Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai resatrt la pc, intrii in bios (apesi tasta DELETE imediat ce porneste), si schimbi prioritatea la boot, pui pe 1 cd-ul si pe 2 hdd-ul (te descurci tu).