| radutherap a întrebat:

Am un laptop care are windows 7 un prieten a instalat ubuntu si nu stiu cum sa dau inapoi pe windows 7 ajutati-ma dau funda si nu se booteaza

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

Dacă sunt instalate ambele pe partiții diferite atunci când deschizi laptopul sau îl restartezi ar trebui să te întrebe în ce sistem de operare vrei să intri. Alegi Windows 7 din listă.
Mai probabil ți-a formatat hardul și ți-a pus doar Linux. Dacă da atunci nu e o soluție imediată. Trebuie să instalezi Windows-ul.