| Bobonete a întrebat:

Buna tuturor, as vrea sa achizitionez o consolă si am de alea intre Ps4 sau xbox one. Intrebarea mea este legata de modul multiplayer. Din cate am inteles ca sa joci online/multiplayer ai nevoie de un cont si obligatoriu trebe sa plateati o anumita suma.este adevarat? Stima!

Răspuns Câştigător
| wLt a răspuns:

Salut Bobonete!
Da, trebuie să ai un cont făcut, nu este obligatoriu să plătești, la nici una, dar dacă vrei să joci online/multiplayer îți trebuie un account. Îți dau un exemplu, dacă vrei să cumperi de pe xbox. Xbox live, îți trebuie un card. Dacă îți cumperi de la altex, să zicem, adaugi codul și nu ai nici o problemă. Acum ce pot să zic, eu am Xbox One, sunt mulțumit de el, mai ales cu noul Dashboard, e superb. Jocurile merg blană, acum fiecare cu ce preferă.
Sper că te-am ajutat și îți doresc toate cele bune și să te bucuri de consola pe care ți-o cumperi. Toate cele faine!

2 răspunsuri:
| SpeedPrimer a răspuns:

Trebuie sa platesti obligatoriu la ambele pentru multiplayer.
Intre xbox one si ps4 alegi tu, daca vrei sa dai banii pe o consola la care nu ai ce sa te joci ps4 e o consola buna, daca vrei o consola mai slaba cu 1.5% decat ps4, care are un kinect care isi face treaba si care are exclusive beton xbox one castiga

| Bobonete explică:

Eu m.am gandit la un Ps4. Cica este un pic mai bun. Are o grafica mai buna, tinand cont ca o sa joc pe un tv 4k. Dar de asta eram nedumerit, se poate sa joci la liber sau nu. Fiindca unele site.uri iti ofera xbox live 14 zile. La ce-i bun atunci!? Multumesc pentru. Tot! Stima