| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Ieri seara in timp ce ma jucam la PC mi-a aparut o eroare... cred... deodata s-a facut ecranul albastru si scria pe acolo ceva despre windows ca se inchide sa previna nu stiu ce Damage. Am intrat iarasi si i-am zis unui prieten cu care vorbeam pe skype despre ce s-a intamplat. El mi-a zis ca cica el a facut asta? :O cica are el un prieten si i-a spus sa imi faca mie asta. Eu nu prea ma pricep la calculatoare, dar cred ca ma minte si ca aceea eroare este de la Rami?
As vrea si eu sa stiu de la ce vine sigur eroarea si cum o opresc in caz ca se mai intampla si daca chiar prietenul meu a putut face asta.
Multumesc Anticipat!

2 răspunsuri:
| JustM3JustABoy a răspuns:

Ce ti s-a intamplat tie se numeste "bluescreen" si este o eroare din windows. De obicei apare din cauza ramilor, sau poate ca ai luat virusi. In fine, cel mai bine e sa schimbi windowsul si daca ti se mai intampla sa iti dea "bluescreen" trebuie sa te duci cu unitatea la un service pentru ca s-ar putea sa ai un defect pe placa de baza sau poti sa ai ramii defecti. Sper ca te-am ajutat, funda? big grin