| BlueStar12 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Imi tot da dincand in cand eroarea asta ciudata cand devine ecranu negru si apoi albastru cu ceva scris cu alb si trebuie sa restartez dupa aceea imi da un mesaj de eroare. Mi s-a mai intamplat saptamana trecuta dar nu foarte des dar azi mi s-a intamplat de 5 ori. I-am dat sa scaneze dupa virusi dar nu a gasit nimic. Stiti ce e de facut ca eu nu ma prea pricep la calculatoare

6 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Cand se intampla mai exact asta cu ecranul albastru? cand il turezi tare? sau se intampla din senin fara sa-i faci nimic?

| danimotenel a răspuns:

Poyi sa faci o poza? sa sa ne zici ce srie acolo unde scrie: this problem has been caused by..., si dezinstaleaza orice driver nou pe care l-ai instalat sau program sau o piesa de calculator.

| Roxin a răspuns:

Eroare fatala sau Kernel.Singura solutie e sa reinstalezi Windows-ul.Antivirusii nu ajuta cu nimic.Reinstaleaza si o sa fie in regula

| danimotenel a răspuns (pentru Roxin):

BSoD-ul poate fi cauzat si de virusi.

| MariusF23 a răspuns (pentru danimotenel):

Depinde ce antivirus are. daca are avg e clar... ii recomand norton (cu licenta platita) sau avast(licenta gratuita)

| marydvo a răspuns:

Acea eroare se numeste blue screen si o da cand ai probleme hardware adica cu placilehee hee de obicei vine de la ram procesor sau placa de baza. ceva care se incinge. cheama si tu pe cineva care se pricepe sa-ti reinoiasca racirea in calculator sau sa nu-ti dea vreun scurt.
ti-a dat de 5 ori pentru ca-l fortezi si el se opreste dand eroarea aia