| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!

M-am apucat de un metin privat Metin2 Earth si am leval 80 sunt sura ce bonusuri trebuie sa am pe iteme sa fiu bun la duel ( scut armura arma colier papuci cercei... etc )

2 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Pai depinde... Exista bonusuri rosii pe joc adica bonusuri de duel? daca da atunci incearca sa prinzi bonusuri contra altor caractere sau chiar sura si sa prinzi multa intelgenta pe toate itemele daca se poate si sa ai aparare 2 maini aparare sabia aparare sageti si semi om sunt cele mai bune pentru duel. Funda te rog.

| Klaudiiuuu a răspuns:

Pai eu cand incep un metin intreb daca se fac iteme epice, daca da fac :
4 coliere[54] 4 cercei[54] 4 papuci [59] 4 bratari [54] koif [41]
Eu pun la 1-5 de ex :
War - Sabie; 2maini si cat intra max HP,hh,magie
Sura : Sabie HP max, hh, magie
Ninja : Sageti,Pumnal,max HP,magie,hh
Saman : Evantai,Clopot max HP magie hh
Arme :
Ninja : Max dex, max hh, patrunzatoare daca cade.
Saman : Max int, max hh, patrunzatoare daca cade
Sura : La fel ca la SAMAN
War - max str/max hh
____________________________________
Bonusuri 6-7
Sanse SAMAN/WAR/NINJA/SURA si Tare Impotriva SAMAN/WAR/NINJA/SURA.

Funda!