| VasyHoodie a întrebat:

Buna, vreau sa imi iau un joc de pe Steam cu cardul(jocul e la reducere) dar imi cere informatii de facturare. Pentru ce sunt informatiile de facturare?

2 răspunsuri:
| Basy_Home_1975 a răspuns:

Pai eu cred ca îți cere datele cardului și ele sunt pentru a îți lua banii de pe card

| VasyHoodie explică (pentru Basy_Home_1975):

Sus imi cere codul de pe card si data expirarii, la informatiile de facturare imi cere numele; prenumele; orasul; adresa de facturare; codul postal; adresa de facutarare, cont; tara si numarul de telefon. Nu inteleg de ce imi cere astea? Voi primi ceva taxa? Imi vine ceva acasa? Am mai facut o acizitie cu cardul dar pe League Of Legends dar acolo nu mi-a cerut informatii de facturare, si am folosit acelasi card.