| Tamas_Ioan_1979 a întrebat:

vreau sa mi cumpar un laptop pentru scoala, streaming, jocuri si am ales un laptop cu :
Amd quad 2, 5 ghz
2TB memorie
4gb de ram (1 slot) dar nu e nimic as vrea sa pun maxim 8 gb ram
Windows 10
Si o placa video amd r7 m360 cu 2gb ram
DE PE ALTEX : Hp pavilion 15-ab100nq (sper sa nu fi gresit)
As vrea sa stiu daca pot juca jocuri ca gta 5 la mediu tot sau dc nu spuneti mi alte jocuri de ex fallout 4?
Multumesc, sarbatori fericite!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu stiu? Procesorul doar in fortare ajunge la 2, 5 Ghz (minimul pentru GTA V) iar placa video nu este in specificatiile jocului. O sa-ti mearga greu sau chiar deloc. mai uita-te si tu la cerintele altor jocuri si specificatiile laptopului tau.