| Ezic a întrebat:

Buna, vreau sa stiu daca acest pc duce urmatoarele jocuri:
-Euro Truck Simulator 2
-Minecraft
-CS:GO
Procesor INTEL CORE I5-3570

MEMORIE RAM 8GB

PLACA VIDEO G FORCE GTX 610

Sursă segotep full modulară 500W pusă de o săptămână

Collere RGB BLUETOOTH puse şi ele de o săptămână

Carcasă segotep polar light pusă de o săptămână

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Cooler rgb bluetooth? De ce?
Anyway, pe setari minime-medii ar trebui sa-ti duca CS:GO si ETS2 dar in Minecraft vei vedea performante mari (peste 100fps) numai cu OptiFine, daca nu, un 60-40, in functie de ce setari ai, insa vor scadea cu 20-30, daca ai noroc 50 daca harta e incarcata de redstone, entitati, etc. Aparent vanilla 1.14 mie, cu un procesor inferior, nu-mi mai face lag cum facea 1.12/1.13 deci ai sanse sa joci destul de decent si fara OptiFine(insa e recomandat sa-l ai).

| Ezic explică (pentru LPCTSTR):

Multumesc mult dar alte jocuri ce ar mai duce cu procesoru asta i5 3570 si gt 610

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ezic):

Pai... ar trebui GTA5, dar pe setari minime.
WoT de exemplu pe setari medii, la fel si pe War Thunder.
Skyrim. Spore, setari medii-minime.
Duce Fallout 3, nu stiu sigur daca si Fallout 4.
Voxel Tycoon dar pe setari medii iar odata cu avansul tehnologic vei fi nevoit sa-l dai pe minimul posibil (asa e facut jocul, laguieste in faza terminala).
Don't starve.
Gasesti mai multe jocuri pe Skidrow sau IGG daca esti interesat.

| Ezic explică (pentru LPCTSTR):

Multumesc deci zici ca e decent un i 5 3570 si gtx 610 si 8 g ram

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ezic):

Daca poti, un i5 de-o generatie mai noua.
Dar cum nu sunt expert la componente si balansul lor, mai bine iti faci cont pe PC Garage si-i intrebi pe baietii de acolo.