| NistorescuA a întrebat:

Am 2 placute RAM de cate 512MB si 2 sloturi la PC. Placutele nu merg impreuna doar cate una o data in oricare din sloturi. Cand le inserez impreuna PC-ul nu mai booteaza si mentioneaza ca un fisier din Windows e corupt sau lipseste. Acesta e mesajul exact:
"Windows could not start because the following file is missing or corrupt: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM"
Placutele sunt de exact acelasi tip (CL=2.5-6-3-3) si au functionat bine impreuna inainte sa reinstalez Windows-ul.
Ar ajuta daca reinstalez Windows? Imi spune sa repar, dar nu am discul. Presupun ca cea mai buna metoda ar fi sa fac un nou disc si sa repar folosindu-l pe acela, dar am auzit ca se poate configura in BIOS in asa fel incat sa suporte ambele placute, e adevarat? Orice raspuns e binevenit si primeste funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| myhay0930 a răspuns:

Pentru ca a doua nu este pornita din bios

| NistorescuA explică (pentru myhay0930):

Cum o pornesc, daca nu te superi?

| myhay0930 a răspuns (pentru NistorescuA):

Asta nu stiu nu ai pe cineva care stie daca nu uitate pe google sau pe youtube