| sclipi a întrebat:

am nevoie de putin ajutor, am o placa de baza asrock 960gc-gs fx si as vrea sa mi cumpar un procesor si o placa video dar nu stiu care sunt mai bune pentru aceasta placa, buget 1100 lei
ma intereseaza mai mult pentru jocuri, mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

In bugetul tau cred ca e cea mai buna optiune, nu cred ca poti sa scoti ceva mai performant fara sa scazi de la processor.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice procesor cu socket AM3 Sau AM3+ si FSB maxim 2600 Mhz. Cu placile video nu prea sunt probleme. Poti sa-ti iei ce vrei.

| sclipi explică (pentru Salontanul):

Asta stiam si eu ca orice procesor si orice placa, dar mai concret ...ma intereseaza care sunt mai bune pentru jocuri si care se incadreaza in bugetul meu

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi FX 8300(550RON) si GTX 750 ti(600RON).

| sclipi explică (pentru TheNiGhTCoReLV):

Astea 2 zici u ca sunt mai bune? dupa cum am zis ma intereseaza mai mult pentru jocuri, mersi de raspuns

| sclipi explică (pentru TheNiGhTCoReLV):

K,multumesc de ajutor

| TheNiGhTCoReLV a răspuns (pentru sclipi):

In bugetul tau cred ca e cea mai buna optiune, nu cred ca poti sa scoti ceva mai performant fara sa scazi de la processor.