| ToxiCDeatH12 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu SA-MP. De curand mi-am facut serverul meu de samp dar faza este ca:1.Nu stiu sa scriptez
2.Nu stiu unde aflu comenzile
3.Nu stiu cum setez owner( cand intru si dau /rcon login pass. imi zice,, bad admin pass".Va rog, ajutatima.Raspunsul folositor=FUNDA

Răspuns Câştigător
| xToTheZx a răspuns:

1: http://www.youtube.com/watch?v=WZcwkfrmQWc

2: Toate comenzile si tot ce tine de sa-mp le faci cu scripturi. Intrii in gamemodes si deschizi fisierul cu un program numit Pawno, il ai in folderul serverului.Limbajul de script SA:MP seamana foarte mult cu limbajul de programare c++

3: Cand intrii in server, scrii/ rcon login parola. Doar ca in loc de parola scrii parola ta de owner si dupa aceea scrii /set level 0 6 sau 10.

Sper ca te-am ajutat, Bafta!

| ToxiCDeatH12 explică (pentru xToTheZx):

Care este parola de owner?

| AdmiNuL a răspuns (pentru ToxiCDeatH12):

Parola de Owner este cea pe care o setezi tu la server.cfg(este în folderul serverului). Sper că te-am ajutat!