| energoarad a întrebat:

Buna ziua!
am primit un laptop "TOSHIBA Tecra 8000", am achizitionat un stick USB "DIGI net mobile" si doresc sa ma cuplez la reteaua internet! singur nu am reusit! daca aveti o solutie va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

Ceea ce trebuie sa faceti este sa cautati pe ecranul principal al calculatorului(desktop) programul de la Digi. Da-ti dublu click pe el si cand se deschide, cautati un buton pe care scrie connect, de regula au culoarea verde sau albastra. Asteptati putin dupa care puteti sa va conectati la internet. Daca aveti nelamuriri, vaa puteti oricand dirija la cel mai apropiat punct Digi si sunt convins ca vor fi atat de amabili incat sa va dedice cateva minutele. Nu va costa nimic decat un cordial va multumesc. Sper ca raspunsul meu sa va fie de folos. Bafta

| energoarad explică (pentru VyrusEleven):

Va multumesc mult!
am incercat ceeace mi-ati recomandat dar imi raspunde ca nu are semnal(sau ceva in genul asta!)
inca odata, va multumesc!

| VyrusEleven a răspuns (pentru energoarad):

Cu toata placerea. Daca nu are semnal inseamna ca poate nu e activata. consultai dealer-ul. bafta