| Patrick12309166 a întrebat:

Buna ziua, as dori sa schimb 4GB RAM in 16GB, dar nu stiu daca laptopul meu poate rezista la 16GB RAM, va rog ajutati-ma (LAPTOPUL MEU ESTE *LENOVO IDEAPAD 100-100-15IBD)

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Nu poti deoarece laptop-ul tau are numai un singur slot (loc) pentru rami iar ramul cu cea mai mare memorie e de 8 gb, deci poti sa scoti cea de 4 gb si sa il inlocuiesti cu unul de 8 gb! Numai atat poti face! iar daca ai hdd in laptop il schimbi cu un ssd si vei vedea diferenta cu ochii!