| Teleanu a întrebat:

Buna ziua!
As dori sa va întreb pe cei cunoscători in domeniul jocurilor și al calculatoarelor dacă se poate juca Mafia 3 pe pe urmatorul Pc cu următoarele specificații și dacă forțezi procesorul s-ar întâmpla ceva și cam câte FPS as avea in el?

Procesor:Intel(R) Core(TM) I5-2500 CPU @ 3, 30ghz
Installed memory (RAM): 8.00 GB
System Type : 64-bit, x64 based processor

Chip type :AMD Radeon Graphics Processor
Adapter String :AMD Radeon (TM) R7 370 series graphics

Total aviabile graphics memory: 8171MB
Dedicat Video memory : 4096MB

2 răspunsuri:
| Alqumo a răspuns:

Din cate observ... Da se poate juca jocul dar din tasck manager trebuie sa dai la prioritate hard. Adica sa fortezi tare procesorul. Mafia 3 este un joc pentru PC-uri mai slabe. Eu iti recomand jocurile astea pentru ca sunt foarte bine facute cu grafica buna si bine optimizate. Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca vrei poti sa imi dai funda.

| Teleanu explică (pentru Alqumo):

Mulțumesc pentru informație!