| Davidalx a întrebat:

As vrea sa ma apuc de gaming.
Am un Play Station 4 si un laptop decent.
Vreau sa imi spuneti ce trebuie sa fac ca sa pot filma de pe Ps4 si sa pun pe canalul de gaming de pe youtube si de ce am nevoie pentru asta ( ex :camera ...trepied etc. )
Sunt la inceput si nu ma pricep.
As vrea sa stiu si cum pot deveni partener youtube si sa si fac bani din asta chiar daca o fac din placere. Vreau in special sa filmez Fifa si alte jocuri pe ps4. VA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

1. Pentru PS4 iti trebuie placa de captura (sa filmezi) si nu stiu daca mai trebuie altceva deoarece nu am PS4.
2.Daca vrei sa filmezi pe PC ti-ar trebui un program de filmat ( OBS, Overwolf, Bandicam, Action, Fraps, altceva ), o camera doar daca vrei sa faci vlog, etc.
3. Sa devii partener Youtube - iti faci pur si simplu un cont de yt, apoi unul de adsense.
https://support.google.com/youtube/answer/72866?hl=ro

3 răspunsuri:
| Davidalx explică:

Si cam cat costa o placa de captura si cum fac legatura de la ps4 la laptop si apoi pe yt? Mersi

| Gonrax a răspuns (pentru Davidalx):

Ti-am zis, nu am PS4, deci nu prea pricep.
Placa de captura gasesti pe Altex, Flanco etc.

| Stefu_Boss_Stefu_1999 a răspuns (pentru Davidalx):

Este destul de simplu... Inainte de toate iti trebuie un televizor/monitor compatibil cu HDMI, HDMI-ul intra in ps4, din ps4 in placa de captura si apoi cu televizorul. Totul se salveaza in placa de captura. Dupa, conectezi prin usb placa de captura la laptop si iti pui in el ce ai filmat. Si cam asta e. Iar o placa de captura destul de buna ( buna pentru mine ar fi o rezolutie de 1930x1080-FULL HD - 1080p -60 fps) undeva intre 250 si 650-700 Ron