| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua cand vreau sa inregistrez un sunet cu laptopul voice record nu inregistreaza sunetul de exemplu cand urmaresc posturii tv. sa inregistrez pe cineva care e pe Youtube. sa fac live etc sunetul se aude ca un suierat uneori 1 secunda alteori deloc, Dar atunci ca imi inregistrez propria voce se aude bine.Nu stiu ce pot face ca atunci cand vreau sa inregistrez cum am mentionat mai sus sa mearga, Ma poate ajuta cineva? Dau funda.Am un laptop Windows 10 Home 64-bit
CPU
Intel Core i5 8250U @ 1. 60GHz 45 °C
Kaby Lake-U/Y 14nm Technology
RAM
8, 00GB Single-Channel Unknown @ 1197MHz (17-17-17-39)
Motherboard
HP 84B9 (U3E1)
Graphics
Generic PnP Monitor (1920x1080@60Hz)
Intel UHD Graphics 620 (HP)
Storage
238GB SK hynix PC401 HFS256GD9TNG-62A0A (Unknown (SSD))
Optical Drives
No optical disk drives detected
Audio
Realtek High Definition Audio(SST)

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca vrei sa inregistrezi audio de pe pc nu folosesti voice recorder, ca ala foloseste microfonul extern si va ignora pe cat posibil boxele. Iti trebuie un program gen audacity, ai aici tutorial.

https://www.wikihow.com/......io-on-a-PC

2 răspunsuri:
| xkapt5 a răspuns (pentru Wr3nch):

Multumes pentru raspuns acest program se poate folosi si pentru video in direct?

| Wr3nch a răspuns (pentru xkapt5):

Presupun ca da, eu nu am incercat deci nu pot spune sigurhappy