| Siminzcky a întrebat:

Dau funda pentru raspuns! Am o intrebare. Am un pc cam vechi care nu l-am mai folosit cam demult. si m-am gandit sa il dau unui nepotel de-al meu sa se joace pe el... insa am o dilema. As putea sa-i bag sistemul de operare Windows 7 (32 biti) pe urmatorul?:

CPU
Intel Pentium E2180 @ 2. 00GHz 33 °C
Conroe 65nm Technology
RAM
1. 00GB Single-Channel DDR2 @ 333MHz (4-5-5-13)
Motherboard
MSI MS-7364 (CPU 1) 36 °C
Graphics
Hanns.G HW173 (1024x768@60Hz)
128MB VIA Chrome9 HC IGP (MSI)
Storage
74GB MAXTOR STM380215AS (SATA) 36 °C
Optical Drives
TSSTcorp CDDVDW SH-S202H
Audio
Realtek High Definition Audio

3 răspunsuri:
| Vulpitza_Adytza_1992 a răspuns:

Depinde ce vrea sa faca cu acel ''PC''
Dar pentru jocuri iti spun sincer ca nu are cum. acuma depinde cati ani are nepotelul tau big grin

| Siminzcky explică (pentru Vulpitza_Adytza_1992):

Are 6 anisori. Pentru filme desene animate si facebook... mai mult pentru a naviga pe net!

| Vulpitza_Adytza_1992 a răspuns (pentru Siminzcky):

Atunci poti sa il dai daca vrea doar pentru asa ceva.dar oricum o sa ii mearga mai greu. C-am vechi big grin