| AnonimSorry a întrebat:

care versiune de Windows 7 este foarte buna pentru Gaming in special? Vreau o persoana care stie din experienta, nu un raspuns aruncat asa.
M-am interesat si cica Windows 7 Home Premium ar fi foarte bun deoarece nu mananca din resurse. Pareri?

1 răspuns:
| mrexcess99 a răspuns:

Nu ruleaza mai bine niciuna decat alta, doar ca Ultimate are mai multe "feature"-uri, pe care oricum nu le folosesti daca vei utiliza PC-ul doar pentru Gaming, ia-ti Home Premium, daca nu ai nevoie de virtualbox-uri sau alte prostii. Totusi, Windows 10 > Windows 7 in jocurile care ruleaza pe dx11/12/vulkan, de ce nu incerci sa treci pe ce este "mainstream" acum? Pe windows 7 vor rula mai bine jocurile mai vechi sau cele care ruleaza pe dx9, deci cel mai bine ar fi sa faci upgrade la w10. Totusi, daca chiar trebuie sa iti pui w7, ia home premium.