| FLORIN115 a întrebat:

Pot sa pun placa video DDR5 pe placa de baza P4M900-M7 FE? placa video este aceasta : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

Răspuns Câştigător
| xFire8789 a răspuns:

Nu,placa ta de baza este DDR2 si nu suporta asa ca iti recomand sa iti cumperi o placa noua DDR3 + PCi Express 2.0 sau 3.0. Funda?

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ce a spus ala este o prostie. Tipul memoriei placii video nu are legatura cu tipul memoriei ram.Placa ta de baza are slot pci-e x16 deci placa video va fi compatibila fara nicio problema atata timp cat ai si o sursa decenta[minim 450w]

| xFire8789 a răspuns (pentru bogdan324):

Domnu,placa e ddr2 placa video ddr5 incearca tu sa pui placa aia video in placa aia de baza ddr2.

| bogdan324 a răspuns (pentru xFire8789):

''Tipul memoriei placii video nu are legatura cu tipul memoriei ram''
Fraza asta nu iti spune nimic? Chestia cu tipul de ddr se aplica doar la rami, nu si la vram[memoria placii video]