| Annonymous96 a întrebat:

pot pune placa aceasta video http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ pe aceasta placa de baza http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/fm2-a75ma-e35/? Nu o sa incurce montarea sloturile RAM?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Si vorbesti mult si aiurea. Stii ce nu inteleg, daca esti dus si nu te duce capul, sau efectiv nu stii, de ce mai comentezi? Cauta ce e ala backward compatible si o sa vezi ca pcie-ul se incadreaza aici.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu incurca cu nimic. Singura conditie e sa pui mai intai memoria ram si dupa placa video. sa o luam logic. Daca nu puteai sa mai pui ram daca puneai placa video, la ce au mai pus slot pentru o placa video...
Oricum, o sa fie ok.

| DarkAndDreary a răspuns:

S-ar putea sa nu poti pune placutele de RAM dupa ce pui placa video. Daca pui intai RAM-ul apoi placa video nu ar trebui sa ai vreo problema.

| Stef69 a răspuns:

Nu merge, daca ai vazut bine placa de baza suporta 2.0 16 x si placa video e 3.0 16 x

| sltlp a răspuns (pentru Stef69):

Si vorbesti mult si aiurea. Stii ce nu inteleg, daca esti dus si nu te duce capul, sau efectiv nu stii, de ce mai comentezi? Cauta ce e ala backward compatible si o sa vezi ca pcie-ul se incadreaza aici.