| Alin_Alin_1997_WkAZ a întrebat:

Bună ziua toți celor din comunitate, am și eu o nelămurire cu privire la laptopul meu Acer Aspire E 15( E-5-5236586) laptopul meu e bunicel, are 8G Ram DDR4, procesorul e unul AMD-Dual Core A6-9210 cu Turbo CORE Technology până la 2. 8GHz, Placa Video e AMD RADEON R4 Graphics, întrebarea mea la adresa celor in domeniul IT este:
As dori să fac un upgrade la laptop, și întrebarea mea este ce fel de Procesor ar trebui să achiziționez de la AMD să funcționeze (RAPORT-RĂCIRE-PERFORMANȚĂ) aștept răspunsurile voastre, Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu poti face upgrade la CPU si GPU pe laptop, eventual cauti o placa de baza cu un CPU mai bun care sa se potriveasca dar costurile ar fi atat de mari incat nu ar merita.

Laptop-urile sunt facute sa le folosesti asa cum sunt, eventual mai adaugi niste ram si spatiu de stocare, practic la asta esti limitat ca upgrade, nu sunt ca PC-urile sa poti schimba componentele.

Daca nu esti multumit de configuratia actuala schimba-l.

| Alin_Alin_1997_WkAZ explică (pentru Intruder19):

Mulțumesc pentru informație.