| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumpărat un laptop HP i5-6200u 2.3ghz turbo boost 2. 8Ghz, 4gb ram ddr4 2133mhz, placa video integrata (Intel HD Graphics 520 de 1GB) și placa video dedicata AMD Radeon R5 430m 2gb. Laptopul funcționează ok. Eu l-am luat sa ma joc Euro Truck Simulator 2 dar jocul îmi merge doar în low bine în mediu sau high are maxim 20fps. Am Windows 7 x64, pe Windows 8.1 pro îmi mergea mai greu jocul. Cum il pot face sa imi mearga pe grafica mai mare? am vazut un prieten care se joaca pe un i3 tot 4gb ram ddr4 si placa video amd radeon r7 de 1gb ..Mulțumesc frumos pentru ajutor!

1 răspuns:
| sosoi112 a răspuns:

In ets2 nu prea conteaza procesorul si placa video normal ca ii merge mai bine daca are r7 chiar daca e de 1gb tu ai r5 nu ti se pare putin logic?