| Lasvegasnevada a întrebat:

Buna ziua TPU, a-si vrea si eu sa va intreb un lucru.
Stiti cumva daca vacanta de vara se ia pe data de 1 iunie? ca vad,ca nu se mai spune nimic despre acest lucru, daca stiti ceva ma puteti sesiza si pe mine aici? Dar, va rog sa-mi dati si un link ca sa ma conving.O zi buna Ps:Tot se zice ca luam vacanta pe 1 iunie si de aia vreau sa vad daca au mai anuntat ceva.Salut! Si iertati-ma ca am pus intrebare la categoria nepotrivita.

Răspuns Câştigător
| Skillx a răspuns:

Vacanta pe 1 iunie iau doar cei de clasa a VIII-a si cei de a XII-a pentru a se pregati pentru examen/bac :d daca esti clasa a IX-a,X-a, XI-a, VII-a, VI, V, iei vacanta pe 21 iunie :d

3 răspunsuri:
| Lasvegasnevada explică:

Va multumesc daca e mai astept.

| Lorenuta2000 a răspuns:

Vacanta se ia pe 21 iunie.
http://www.didactic.ro/stiri/structura-anului-scolar-2012-2013. Uita-te daca nu ma crezi.

| Codrin_Codrinutz_1999 a răspuns:

Nu de la anul se termina scoala pe 1 iunie