| AlinIonut96 a întrebat:

Buna ziua TPU.Am un laptop si intrebarea este legata pentru jocul Fifa 13.Intrebarea o s-o pun mai jos dupa ce va arat componentele PC-ului meu:

Memorie

Capacitate memorie:4 GB
Tip memoriebig grinDR3
Nr sloturi/sloturi ocupate:2/1

Placa Video

Tip memorie video:Integrata
Producator chipset video:Intel
Seria:Intel HD Graphics

Procesor

Tip procesor:Intel® Celeron® Dual Core
Model procesor:B830
Tehnologie procesor:32 nm
Frecventa procesor:1800 MHz
Cache:2048 KB
Producator procesor:Intel

Intrebarea este urmatoarea: Imi merge jocul Fifa 13 pe acest PC?

Răspuns Câştigător
| anonimguy3 a răspuns:

Nu ai mentionat ce trebuie la sistemul tau, dar uite intra aici si fa testul:
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3346&game=Fifa%2013
PS: du-te putin mai jos si arata acolo CAN I RUN IT?
sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Esti la minim cu setarile pentru Fifa 13! Cred ca daca ai XP pe el o sa-ti mearga cu setarile la minim.

| RobertSkiller69 a răspuns:

Merge dar la setari trebuie sa dai la medium daca ai windows 7 daca aveai procesor 2.4 gh dadeai pe high eu am fifa 13+road to world cup 2014 +pactht 1, 2
emailul meu bebebubu_b, contacteaza-ma