| razzykk a întrebat:

Buna ziua TPU. As avea o intrebare in legatura cu clientul metin2. Daca de exemplu eu as avea un client downloadat de metin2 fara mc cum as putea sa-l setez pe ip meu de calculator sau hamachi fara a avea acel client mc.txt.Ma puteti ajuta? Contact : razzykk@yahoo.com.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Ca sa il faci pe IP trebuie sa fie Static Ip.
2 Iar daca il faci pe Ip setarile sunt tot aceeasi numai ca in loc de Ip de hamachi pui IP tau.
3 Diferenta intre hamachi si Ip tau, este ca pe hamachi IP este static, iar daca ai Ip dinamic merge sa faci servarul pe hamachi, daca ai Ip static merge sa faci servarul pe IP.
4 Setarile sunt aceeasi numai ca schimbi IP atata tot?
5 Iar daca te-am ajutat poti oferi Funda.
6 Mult Succes la crearea unui server Metin2.

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Da se poate.
1 Te duci in client.
2 Pack=root.
3 Extragi fisierele eix si epk din root.
4 Iti va aparea un folder dai click pe el te duci in fisierul Serverinfo.py acolo vei modifica Ip si il pui pe cel de la hamachi (IP hamachi) fara.100!
5 Dupa ce ai terminat inpachetezi fisierele.
6 Le pui inapoi in client=pack=root.
7 Intra pe client sa vezi daca a mers.
8 Mult Succes ca ai mult de lucru acolo la despachetare si impachetare.

| razzykk explică (pentru DragomirMihail2020):

Si daca vreau sa-l fac pe ip-ul meu?