| Ralfs a întrebat:

Ca să aleg?:
-desktop sau
-laptop
Care este mai bun la gaming, multimedia, browsing?!
Ce firmă sa aleg?!
Specificați raspunsul, cel mai bun primeşte funda!?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

De obicei pentru cei care fac video pe youtube sau stream, multimedia si gaming sunt doua configuratii diferite.
Iti trebuie pc pentru browsing? lol prima data cand aud :))
Pentru gaming, nu-i loc de indoiala, alege desktop :)
Sunt destule firme printre care : CyberPower, Alienware, XOTIC, Origin etc.
Fiecare cu preferintele lui, unii spun ca sunt overrated, prea scumpe, intr-adevar ai iesi mai ieftin daca iti faci un pc din piese.
Eu unul, ti-as recomanda XOTIC EXEXUTIONER. Are 4 stagii, in al 4-lea e pur si simplu o bestie, e vorba de Ultra HD 4K :D
- > http://goo.gl/vndROx
'' "...The Executioner slaughters the competition. No other gaming PC can compare to the number of upgrades, options and specs available..."

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pc pentru jocuri. cumparal pe piese. unul gata facut mereu are placa video de rahat sau alte componente

| AdytzuBV a răspuns:

Eu ti-as recomanda desktop happy
Un pc cu 8 gb ram, procesor i5, placa video de vreo 2 gb si te poti juca linistit foarte multe jocuri cu grafici bune happy
Pentru browsing ti-as recomanda sa iti bagi internet prin cablu de la Nextgen happy
In multmedia nu ma prea pricep, dar daca vrei sa stochezi multe imagini, fisiere si videouri ti-ar trebui pe langa specificatile de mai sus si 1 terra(1000 gb) happy