| ReDhAiR06 a întrebat:

Cand eram mai mica ma jucam un joc dar nu mai stiu cum se numeste aveai o harta si o coliba care iti facea oameni si trebuia sa ii pui sa vaneze sa cultivi pomi grau si altele aveai locuri speciale de fier piatra puteai sa iti faci chiar tu o harta aaa si veneau lupii sa iti omoare oamenii cateo data. trebuia sa taie lemne. si tot vanatul il puneai intr-o casuta si parca aveam si coduri aaa si iti arata sus in bara cata mancare mai ai cat lem cat a piatra si altele si daca dadeaie pe coliba aia care face oameni trebuia sa setezi cati bani trebuie sa le dai cata mancare.Stiti cumva jocul?

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Dupa parerea mea.

Este fie Age Of Empires 2:

http://www.youtube.com/watch?v=at1EJnbOECI

Fie StrongHold Crusader:

http://www.youtube.com/watch?v=A6Uz7OMQ5JQ

Bafta!

| ReDhAiR06 explică (pentru Magnifico):

Da e stronghold sti cumva de unde il pot descarca? vreau toata vresiunea

| Magnifico a răspuns (pentru ReDhAiR06):

Poti urma acest tutorial:

http://www.youtube.com/watch?v=q-2l7mbQf2k

(e in engleza...dar faci ce face si el si vezi ca iti arata si cum scoti si cum instalezi jocul in caz ca nu stii)

Daca te pricepi sa il instalezi isingur atunci verficia la "mesaje" ca ti-am trimis ceva.

4 răspunsuri:
| Barabulafaradarsaupoate a răspuns:

Bună.
Cred că te referi la "Age Of Empires (AOE)", după cum ai zis tu ăsta ar fi jocul.
Byee. happy

| VinnieS1 a răspuns:

Poate Warcraft 3 sau 2, Empire Earth, Age of Empires etc e o lista lunga.