| anonim_4396 a întrebat:

Cand intru in jocuri stau in jur de 2 min in joc si imi apare o eroare ialmrnt5 Display Driver Error care ma pune sa dau reboot la pc multi mi-au zis sa instalez din nou placa video dar dupa ce o instalez imi apare aceeasi eroare am intel 82915g/gv/910gl express chipset va rog ajutati-ma! Dau funda astept mai multe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Heys a răspuns:

Raporteaza la Microsoft...:)) nu cred ca ai tu Windows original cumparat.O sa va arat cum rezolvati problema dar faceti exact cum voi scrie.

Driverul video Intel are o istorie de probleme în special cu jocuri de noroc. Conducătorul auto este compatibil cu chipset-uri Intel, cum ar fi mai multe 82945G, 82915G, 82910GL Express Chipset Familii. Mi-ar recomanda vizitarea site-ul Intel şi descărcarea recente drivere de dispozitiv pentru adaptorul de afişare video şi verifica versiunea chipset-ul. Puteţi descărca versiunea de chipset Intel de identificare de utilitate aici:
http://downloadcenter.intel.com/Detail_D...
Apoi, când ştii versiune, puteţi descărca driver-ul aici:
http://downloadcenter.intel.com/Product_...
Acest lucru va rezolva problema, care este cunoscut de către Intel. Deci tu şi aproximativ 500 de altii au aceeasi problema.

Înainte de a instala driverul nou, asiguraţi-vă de următoarele:

1) de boot al sistemului în modul de siguranţă pentru a dezinstala fişierele driverului curent. Aceasta este singura metodă de a vă asiguraţi că toate fişierele vechi sunt plecat din sistemul şi Windows nu va mai arăta pentru ei.

2) După ce în Safe Mode, faceţi clic dreapta pe My Computer şi faceţi clic pe Gestionare din meniul vertical. Fereastra Computer Management se va deschide, faceţi clic pe Device Manager şi pentru a găsi adaptorul Intel afişare. Dublu click pentru a deschide proprietăţile pentru adaptor şi apoi faceţi clic pe fila Driver de-a lungul partea de sus. Lângă partea de jos a driver Windows există un buton etichetat dezinstalare. Faceţi clic pe acesta şi sunt de acord să dezinstalaţi orice mesaje de la conducătorul auto în mod corespunzător că este cauza acestei probleme. Sistemul va cere să reporniţi şi o dată înapoi în Windows pe ecran nu va arata bine, pentru că este cu ajutorul driver-ul implicit VGA.

3) Instalaţi driverul aveţi prin dublu click pe fişierul şi sunt de acord cu toate mesajele până când este gata. Acesta va nevoie de o altă repornirea sistemului şi o dată înapoi în Windows problema ar fi rezolvată.

4) Scoateţi cablul monitorului de la calculator şi asiguraţi-vă că nu există pini lipsă sau îndoit in priza.

Mult noroc. Daca urmezi pasii sigur iti va merge perfect. FUnta:)

2 răspunsuri:
| SimineaVlad1 a răspuns:

Incearca sa cauti pe internet acel display driver daca nu raporteaza la Microsoft problema si eu iti vor da raspunsul

| KrAtOsChRiS a răspuns:

E de la placa video sunt sigur