| demonis a întrebat:

Cand intru intr-un joc pot sa ma joc doar 1-2 minute dupa aceea moitorul se face albastru si in mijloc strie "Nu exista semnal de la PC" ce sa fac?

1 răspuns:
| DavidoffUser a răspuns:

Scoate si insereaza la loc placa video din slotul PCI, reconecteaza toate cablurile.
1)daca placa era arsa, nu mai aveai semnal video deloc
2)daca placa e stricata sau are ceva probleme, vedeai tot felul de culori, dungi, purici etc
3) sursa posibil sa aiba probleme atunci cand placa video e in full load si sa nu-i sustina puterea. sursa taie puterea catre placa video, placa video nu mai trimite semnal si poc ecran albastru no video signal.
Ai grija ca asa se arde placa video si risti sa arzi tot pc-ul prin umflarea condesatorilor de pe placa de baza din cauza diferentelor de voltaj.
Incearca placa video pe la un prieten sau daca ai placa video integrata, scoate placa video dedicata din pc si incearca cu integrata un joc sa vezi daca face la fel, dar eu cred ca sursa e de vina.