| achilleas a întrebat:

Cand pornesc calculatorul imi apare "BCHelper.exe-Unable To Locate Component"
This application has failed to start because sqlite3.dll was not found.Re-installing the application may fix the problem

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1.Cea mai usoara metoda este sa reinstalezi programul si sa-l dezinstalezi iarasi din Add remove programs daca ai XP sau din Programs and features daca ai Windows 7. Daca ai nevoie de el poti sa-l reinstalezi iarasi.
2.Asta e mai complicata: Scoti de la executarea la pornire acest programel sau programul care porneste acest proces.
3.Descarci de pe net sqlite3.dll si il pui in folderul in care se afla si BCHelper.exe.

Aici gasesti executabilul: %PROGRAMFILES%\BrowserCompanion\BCHelper.exe

Descarca acea librarie de aici: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? sqlite3
Si pui fisierul sqlite3.dll in folderul C:\Program Files\BrowserCompanion si problema ar trebui sa fie rezolvata