| MiKutzelu34546 a întrebat:

Cand pornesc fifa08 imi apare "Fifa08 requiest hardware graphics acceleration". Am laptop 4gb ram procesor dual core 2.1 placa video de 1. 792Mb de ce nu merge? ce sa ii fac?

13 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Instalează driverul de la placa video. D-aia nu merge.

| MiKutzelu34546 explică:

Pai daca nu l-as fi instalat nu ar merge nici filmele si ar merge in reluare, no?

| Gizăz a răspuns (pentru MiKutzelu34546):

Nu neapărat. Depinde de model. Mie-mi rulează fişierele video şi fără ea instalată. Pentru jocuri îmi trebuie. Gândeşte-te că ceva "basic" oricum ai. Altfel n-ai fi avut nici măcar imagine. Pe lângă driver, vezi să ai şi Direct X instalat.

| MiKutzelu34546 explică (pentru Gizăz):

Am facut faza cu ''run'' -> dxdiag si acolo scrie ca e DirectX 11

| Gizăz a răspuns (pentru MiKutzelu34546):

Ce Windows ai? Dacă ai 8, treci pe compatibilitate cu 7.

| MiKutzelu34546 explică (pentru Gizăz):

8.1

| MiKutzelu34546 explică (pentru Gizăz):

Cum fac asta?

| Gizăz a răspuns (pentru MiKutzelu34546):

Click dreapta pe.exe, Properties, te duci pe tabul Compatibility, bifezi Run this program in compatibility mode for, alegi din listă WIndows 7 şi dai Apply după OK. Dacă nu merge nici cu 7, alegi XP.

| MiKutzelu34546 explică (pentru Gizăz):

Nu merge...

| Gizăz a răspuns (pentru MiKutzelu34546):

Descarcă patch-ul din link-ul de mai jos şi instalează-l în folderul în care ai instalat FIFA 08. Îţi rezolvă problema sigur. Dar totuşi să-mi zici dacă merge.

http://www 27. zipp yshare.com/v /10235684/file.html

Scoate spaţiile din link. Nu mă lasă să-l postez altfel.

| MiKutzelu34546 explică (pentru Gizăz):

Tot nu merge...fac un update la driver

| Gizăz a răspuns (pentru MiKutzelu34546):

Ţi-a mers dacă ai făcut update?

| MiKutzelu34546 explică (pentru Gizăz):

Nu am placa video buna...acum am vazut e de 64MB dar am auzit ca pot sa bag din ram in video...Multumesc oricum!