| roroleplay a întrebat:

Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me este într-o baltă de sânge, având ochii închiși.
/me a fost lovit cu o bată de baseball în zonă craniană în urmă cu câteva minute.
/me stă cu capul pe spate gândindu-se la soția sa, fiind fericit pentru că primul sau fiu se va naște.
Care este cel mai bun exemplu de NON-RP Fear dintre următoarele?
Atunci când strig că mă predau, eu fiind înconjurat de 10 polițiști.
Atunci când vreau să calc o persoană cu mașina, iar respectivul are o armă în mână și este cu spatele la mine.
Atunci când scot o armă, eu fiind înconjurat de alte 3 persoane cu câte o armă.
Ce reprezintă următoarele prescurtări: RK, PK, CK, FPK, MG, RP?
Random Kill, Player Kill, Character Kill, Faction Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Revenge Kill, Player Kill, Character Kill, Function Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Revenge Kill, Player Kill, Character Kill, Faction Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Ai voie să joci de pe mai multe conturi (nu simultan)?
Pot juca doar de pe un cont.
Pot juca de pe maxim două conturi.
Da, de pe câte vreau, dar fără să-mi transfer bunuri unul de pe celălalt.
Când sunaţi la 911, va trebui să precizaţi locaţia într-un mesaj şi situaţia în altul. Aveţi voie să copiaţi mesajul de la "LOCAŢIE" la cel de la "SITUAŢIE"?
Da, regulamentul serverului nu spune nimic despre aşa ceva.
Nu, regulamentul serverului interzice așa ceva.
Doar în cazul în care este vorba despre ceva grav şi nu pot pierde timp să scriu mai mult.
Care variantă este greșită în urma comenzii /sms?
Salut, da-mi și mie banii aia că mi-ai zis aseară pe /pm că mi-i dai.
Mulțumesc pentru ajutor!
Am ajuns la primărie, scuze de întârziere big grin!
Care este afirmația corectă pentru următoarea acțiune roleplay: "/me îl lovește pe X cu piciorul drept în burtă, urmând să îl lovească cu o serie de pumni în față"?
Este greșit, deoarece a făcut mai multe acțiuni într-un singur /me, iar acțiunile sale au consecințe pentru persoana cu care fac roleplay.
Este greșită, deoarece se consideră NON-RP Fear.
Nu este nimic greșit, acțiunea este una complexă și respectă regulile, ba mai mult fiecare acțiune este descrisă în detaliu și are două linii de chat.
Se consideră /do-ul " /do Geam?". Care frază este incorectă din următoarele?
RP-ul este incorect, persoana cu care fac Roleplay poate înțelege orice și astfel nu se poate realiza un RP corect.
RP-ul este incorect, detaliile date sunt puține iar partenerul la Roleplay poate să nu înțeleagă la ce mă refer.
RP-ul este corect, persoana cu care fac Roleplay știe la ce mă refer.
Ce înseamnă Ninja Jack? Este permis așa ceva pe server
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Nu este permis.
Atunci când faci roleplay de ninja. Este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Este permis.
Cum este corect să ajungi mai repede dintr-un loc în celălalt?
Rog un administrator să te teleporteze.
Închiriez o mașină sau chem un taxi. Dacă nu am bani, merg pe jos.
Alerg (și fac bunnyhop) pentru a ajunge mult mai repede.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Esti in regula?

| roroleplay explică:

Vreau sa-mi fac cont pe Romania-roleplay si nu stiu cum pls ajutativa stiu sa fac roleplay fff bine