| Alexandru_Madalin_2000 a întrebat:

Intrebari RO-RP!

Atunci când vrei să lovești pe cineva, care este cea mai roleplay acțiune?
Folosesc comandă /knockout deoarece de asta există această comandă (și are /me automat).
/me trage mâna în spate și-l lovește pe X în față, spargandu-i nasul.
/me lansează o lovitură cu pumnul drept către bărbia lui X.
Ce reprezintă termenul de mixing?
Când ești întrebat pe chatul OOC ceva și răspunzi pe chatul IC sau invers.
Când vorbești în alte limbi în afară de română pe un chat IC.
Când spui informații OOC pe chatul IC.
Dacă te arestează un polițist pe nedrept, ce faci?
Îl întreb OOC de ce mă arestează și refuz acțiunea până la răspunsul acestuia.
Dau /quit sau force crash.
Continui acțiunea IC și după arestare îi fac o reclamație.
Ce înseamnă Ninja Jack? Este permis așa ceva pe server
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Nu este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Este permis.
Atunci când faci roleplay de ninja. Este permis.
De ce nu este corect să fac RP cu un membru al staff-ului când acesta se află OFF-DUTY?
Pentru că acesta este acolo OOC și trebuie să lămurească o situație.
Alt răspuns, ambele variante sunt greșite.
Am voie să fac RP cu el, este corect.
Care dintre următoarele acțiuni Roleplay este corectă?
/me ridică mâna dreaptă în sus, deschide palma și prinde o pasăre din zbor.
/do vrea să fie prieten cu George. Accepți?
/me își da șapca jos, după care se scarpină în cap.
Ai voie să ignori chat-ul OOC într-o acțiune roleplay?
Am voie să îl ignor doar dacă nu vorbește un administrator/tester on duty pe el.
Nu.
Da, în orice situație.
Ce reprezintă următoarele prescurtări: RK, PK, CK, FPK, MG, RP?
Random Kill, Player Kill, Character Kill, Faction Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Revenge Kill, Player Kill, Character Kill, Function Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Revenge Kill, Player Kill, Character Kill, Faction Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Care este cel mai corect exemplu de PowerGaming dintre următoarele?
/me îl lovește cu pumnul în gură pe X, urmând să îl lovească și cu mână stânga în burtă, pentru ca spre final să îl lovească cu genunchiul în burtă.
/me se uită atent în jurul sau analizând fiecare mișcare în parte.
/me încearcă să îl lovească pe X în gură cu pumnul drept.
Ce trebuie să faci când mai mulți polițiști te somează să te așezi în genunchi, fiind amenințat cu armele?
Dau curs somațiilor polițiștilor și mă conformez situației.
Caut din priviri o mașină, alerg spre ea și încerc să scap deoarece în această situație nu este considerat a NON-RP Fear.
Dacă am o armă, o scot prin RP și trag către polițiști.

1 răspuns:
| Georgescu_Luci_1996 a răspuns:

Sunt nabi astia nu vor sa raspunda