| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai rar mob din minecraft?

16 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Eu cred ca slimeu ca nu am vazut niciodata mazga aia verde

| LPCTSTR a răspuns:

Este spider jockey(mic) cu armura enchant-ata si pumpkin head cu o sansa de spawn de 0.049% din cate stiu.

| LPCTSTR a răspuns (pentru brokxy):

Wut? Slime-ul il gasesti in biom-uri de swamp si in chunk-uri speciale in care este permis spawn-ul slime-urilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Pumpkin head e omul de zapada?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, ma refer la un schelet cu dovleac pe cap si armura enchantata pe un paianjen, asta e cel mai rar mob posibil.

| brokxy a răspuns (pentru LPCTSTR):

Am fost intr-o mlastina si nu i-am vazut deloc

| Celcestietot a răspuns (pentru brokxy):

Ce, tu joci Minecraft? Ne jucam împreună happy? Hai că mă reapuc și eu pentru tine laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Wow,niciodată nu am întâlnit un altfel de mob

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am zis, ai o sansa de 0.049%.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Pot să-l spawnez prin comenzi sau spawnând ouă de schelet?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Absolut, sunt generatoare pe 'net. Din pacate nu stiu cum se numesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Comenzi? Command block? Command generator? Chesti gen /give @p minecraft:command_block?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, si copiezi o comanda lunga si o pui in command block si pui un buton pe el si bum, ti s-a spawnat mob-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Știu cum este, dar am căutat,, pumpkin head "și n-am găsit mobul și comanda, dar am văzut mobul fără comandă

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Man, mobul ti-l generezi tu, comenzi pre-facute n-o sa gasesti ever.
De exemplu eu foloseam padca minecrafttools sau ceva de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ok,o să încerc, numai să rezolv problema cu launcherul