| Pintilei_Cosmin_1997 a întrebat:

Care este cea mai ieftina varianta de PC (asamblat sau nu) care ma va tine in jocurile care vor aparea peste 5 ani in minim 30 FPS?

Răspuns Câştigător
| capoi a răspuns:

Deci. Daca vrei un pc ce sa iti tine de acum inca 5 ani. Si sa poti juca jocurile din vremurile ce vor veni. Va trebui sa pui pe cineva sa iti ia pc asamblat pentru ca sunt mai ieftine si cu 20-50% mai bune. Eu am pc de 2000 lei si imi merge orice joc de acum. Deci presupun ca iti va trebui un buget de minim 3000 lei. Funda?

| Pintilei_Cosmin_1997 explică (pentru capoi):

Cam asa... Oricum am rezolvat problema și iau la 3500 lei însă nu iau asamblat ci pe componente cu două produse SH ( GTX 970 și i5 6400 skylake) cu tot cu monitor! Răspunsul tău e pe jumătate bun, am vorbit cu cei de la PC garage și ii mai bine să iei pe componente dar ai răspuns la întrebarea mea deci FUNDA! big grin

| capoi a răspuns (pentru Pintilei_Cosmin_1997):

Pai pe componente ma refeream si eulaughing)) Eu ma refeream asamblat de cineva din piese alese. Scuze, trebuia sa formulez altfel propoziția

| Pintilei_Cosmin_1997 explică (pentru capoi):

Nu-i nimic, oricum sunt foarte mulțumit de ceea ce am achiziționat!

| capoi a răspuns (pentru Pintilei_Cosmin_1997):

Mă bucur pentru tine