| Cristian2003 a întrebat:

Care este cel mai scump si mai performant PC de gaming din lume?

Răspuns Câştigător
| PrunaPătrată a răspuns:

Cel construit singur, ii pui un procesor de ultima generatie ( exemplu Intel i7 skylake 6700k ), ii pui mai multe placi video ( exemplu 3 Titan X, cea mai buna placa video de pe piata ), ii pui multi GB ram, desi 16 sunt de ajuns daca vrei sa ai un PC "elicopter" si daca iti pui mai multi se considera overkill ( adica irosesti banii pe ceva ce nu ai nevoie si care nu ajuta la nimic ).Iti iei o sursa buna care sa-ti tina componentele astea, iti iei un monitor cu rezolutie 4K, iti iei mai multe SSD-uri performante pentru o citire cat mai rapida a datelor si asa mai departe.Dar ca sa faci toate astea iti trebuie si un buget mare rau.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Cel pe care ti-l faci tu acasa asamblandu-l cu cele mai performante componente si dandu-i inca ceva in plus de la tine... daca esti gamer ma intelegi ce am vrut sa spun! Bafta!