| KosmyTheBoss a întrebat:

Care este diferenta intre Mozilla Firefox si Mozilla Thunderbird?

Răspuns Câştigător
| white_2190 a răspuns:

Firefox -
-Sistemul de actualizare automată, inclusiv a fişierelor de actualizare mai mici
-Extension Manager / Director Tema
-Mai rapid browser-ul de navigare
-Trageţi şi plasaţi reordonare pentru file browser ( )
-Blocarea pop-up mai bine, inclusiv pop-up de la plugin-uri
-Suport mai bun pentru standardele web, inclusiv SVG, CSS 2 si CSS 3, şi JavaScript 1.6.
-Dublu-clic pe about: config Prefs booleene, comută automat valoarea pref
-favicons sunt în bookmarks.html ( ascuns Mozilla setare )
-bare de instrumente
-bara de căutare
-"Go", isi aminteste meniul de istorie între sesiuni
-preferinţele sunt în meniul Instrumente
-marcaje live
-îşi aminteşte stilul de pagină [view -> stil de pagină]
-dezactiva CSS prin meniul Vizualizare ca o preferinţă la nivel mondial
-Afişarea unui pop up blocat
de pagini descriptive de eroare
-Clear History, informatii Forma Saved, Parole, istorie Download, -Cookie-urile şi memoria cache, toate cu un singur buton, sau în mod automat.
-download manager poate fi sters la ieşire sau de descărcare de succes
-alege sa descarcati dosar, deci nu sunteţi în cazul în care solicită să salvaţi fiecare descărcare
-"Curat", butonul de la download manager
dezactiva plugin-ul de extensie
autoscrolling ( )
actualizarea controale pentru actualizări de extindere prea
deschide un marcaj într-un tab nou cu CTRL + click / click mijloc
opţiuni pentru modul de a deschide link-uri de la alte aplicaţii, şi cum să se ocupe de link-uri care deschid noi ferestre. ( )

Thunderbird
Sistemul de actualizare automată, inclusiv a fişierelor de actualizare mai mici
Extension Manager / Director Tema
bare de instrumente (inclusiv un buton citat)
preferinţele sunt în meniul Instrumente
verticală aspect panoul de vizualizare (3 coloane)
Global Inbox
UI pentru mai multe identităţi
Suport îmbunătăţit pentru mai multe identităţi pentru un cont.
RSS integrare
Gruparea mesaj
Foldere de căutare salvate
Verificarea textului în timpul tastării
Salvare auto drept Proiect pentru compoziţia poştă
Phishing (înşelătorie) detector
Ştergerea echipament de mesaje
Mesaj de îmbătrânire
Sortare adresa rezultatele AutoComplete de cât de des vă trimite e-mail la fiecare destinatar.
Suport pentru filtrarea spam server adverse.
Junk Mail Controls are un buton de resetare
O mai bună anti-virus de sprijin.
Mesaj acţiuni de filtrare pentru a transmite în mod automat sau răspunde (cu un şablon).
Deschide fişiere EML într-o fereastră de mesaj de sine stătător.
Gestionar implicit pentru fişiere. EML
Mai bună interfaţă pentru mai multe conturi SMTP
Mai bună interfaţă pentru căutări, şi filtre.
Abilitatea de a crea opinii sau de căutare / filtrare a mesajelor semnalizate.
Suport pentru timeout-uri de reţea pentru IMAP, POP3 şi SMTP.
Suport TLS pentru POP3.
Autentificarea Kerberos.
Prelua numai antetele pe POP email
bloca / debloca imagini de la distanţă pe un mesaj
Stiri susţine afişarea coloana dimensiunea în KB sau în linii
paste imagini din clipboard într-o fereastră compuneţi mesaj
Filtre la nivel de server de ştiri
profil parole
link-uri sunt deschise în orice browser (fără a avea browser-ul Mozilla deschis)
afişa coloana pentru a indica un ataşament