| Stahlhelm a întrebat:

Care placa video este mai buna dintre : ATI RADEON HD 3450 si NVidia GeForce 210?

Răspuns Câştigător
| MariusD14 a răspuns:

Nvidia pune pret pe vizual si nu pe FPS, pe de alta parte ATI lasa detaliile la joc cum sunt ele si se concentreaza pe FPS destul de mult.Eu am o placa Nvidia GT630 2GB 128bit si sunt multumit de ea...dar daca ar fi sa aleg intre placa mea de 2 GB si un ATI de 1GB as alege ATI-ul.

3 răspunsuri:
| HyenaV2 a răspuns:

Au in general performante aproximativ egale dar NVIDIA se ocupa mai mult de bug-urile driverelor => NVIDIA BETTER
un sfat ar fi : daca ai una din astea in PC-ul tau, dai foc

| Alinas132 a răspuns:

Mai buna ar fi placa nVIDIA geforce 210 ca si eu mi-am pus aceasta placa si merge foarte bine.iti recomand sa-ti pui aceasta placa.dai funda?

| IONUTAlexandru2015 a răspuns:

Am si eu placa video NVidia GeForce 210 si este foarte buna.