| Grigore1239 a întrebat:

Ce alegeti? Placa video Ati Radeon sau nVidia GeForce?

10 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Depinde la ce vrei sa o folosesti! daca este pentru jocuri, alege radeon, are raport perfromanta/pret mai bun ca nVIDIA! daca insa o folosesti la editari video la randari, autocad sa zicem, programe specifice de arhitectura unde este nevoie de nuclee CUDA alege nVIDIA! sau, de ce nu, chiar QUADRO! Spune cati bani ai si iti recomand o placa video daca doresti!

Răspuns utilizator avertizat
| florin1979 a răspuns (pentru Grigore1239):

In 50RON e buna!

| iiGeorgii a răspuns:

NVidia!

| JustClaudiu a răspuns:

NVidia!

| DedeeAndreea a răspuns:

Ce vrei tu! Depinde de ceea ce iti doresti, nu ceea ce vrem noi.

| FReAkAzO1d a răspuns:

Ca firma clar NVidia

| MrKez a răspuns:

Nvidia e cea mai buna calitate si ei mereu conduc la grafica. Ati e bunut dar e si foarte ieftin si slabut.
Daca ai bani multi bagati pe o placa video Nvidia crede-ma.

| Exio a răspuns:

Conteaza in ce buget ma incadrez si ce model este placa. Daca ar fi sa comparam un Radeon HD 7770 cu o placa nVidia GTX 550, as alege Radeon-ul. Nu prea poti avea un raspuns bun la aceasta intrebare pentru ca depinde de modelul placii...

| TheRaul556 a răspuns:

NVidia